• GöçTürk

Vizesiz veya bitmiş vize muafiyet süresi ile kalmanın sonuçları

En son güncellendiği tarih: Oca 14

*For English click here

* برای مطالعه به فارسی اینجا کلیک کنید

Yabancılar Türkiye'de vize veya vize muafiyet süreleri kadar kalabilirler ama bu süreden daha fazla kalmayı hedefliyorlarsa, İkamet izni almaları gerekiyor.


yabancıların Türkiye'de vizesiz veya bitmiş vize muafiyet süresi ile kalmanın sonuçları

Yabancı kişiler Türkiye'de vize/vize muafiyet süresini aşarlarsa veya oturma izinleri bittikten sonra uzatma yapmazlarsa, kaçak kalma cezasını ödemek süreti ile mecburi çıkış yapmak zorundalar!Ayrıca bir sonraki girişlerinde, 10 gün içerisinde yeni ikamet izni almak için başvuru yapmaları gerekiyor (şartlı giriş). Çıkışta kaçak kalma cezasını ödemeyen yabanclar ise deport olup, 5 senelik ülkeye giriş yasağıyla karşı karşıya kalacaklar.

Bu sebepten Türkiye'de yaşayan bir yabancıysanız, ikamet izni/vize/vize muafiyet sürenize dikkat etmelisiniz. Uzatma başvurusu yapmak için, ikamet izninizin bitmesine 2 ay kala tarihinden itibaren harekete geçebilirsiniz. Özellikle daha önce şartlı giriş yaptıysanız, kaçak kalmamaya daha da özen göstermelisiniz çünkü şartlı giriş yapanlar bir sonraki sefer deport olma ihtimalleri yüksek.


GöçTürk, yabancıların göç ve ikamet işlemleri ile alakalı en güncel gelişmeleri takip ederek danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Gelişmelerden haberdar olmak için GöçTürk'ün İnstagram ve Facebook hesaplarını takibe alabilirsiniz veya direkt irtibata geçebilirsiniz.

0 görüntüleme

İletişim

  • Instagram
  • Facebook
GÖÇTÜRK'E SORUN

Ticaret Sicil No: 212708-5                           Mersis No: 0397089867900001                          Vergi Numarası: 3970898679

© 2019 designed by GöçTürk Danışmanlık

  • White Instagram Icon
  • White Facebook Icon
  • White LinkedIn Icon