• GöçTürk

Yabancıların Türkiye'de ikamet masrafları

For English click here

برای مطالعه به فارسی اینجا کلیک نمایید


Türkiye'de ikamet masrafları

Türkiye'de ikamet etmek için masraflar iki gruba bölünüyor: ikamet izni (oturma izni) işlemleri ve yerleşim yeri (ev) masrafları.

İkamet izni işlemi için harçlar (sigorta, Göç idaresinden randevu, vergi, kimlik kart harcı vs.) belli ve sabit bir fiyattır ve her ülke vatandaşına değişiyor.


Örnek: GöçTürk , bir Türkmenistan vatandaşına herşey dahil olarak 1500 TL dosyayı hazırlıyor.

Ama yerleşim yeri masrafları oturduğunuz mahalle, evin durumu vs. Göre değişe bilir. Ortalama İstanbul'da yaşanası bir semtte 2+1 bir daire için kira fiyatları 1300-1400 TL'den başlıyor. Aynı dairenin satış fiyatı 400,000 TL'den başlıyor. ikamet izni almak için , kira kontratınızı notere onaylatmanız gerekiyor ki ortalama 100 TL maliyeti olacaktır.

GöçTürk bu süreç içerisinde dosyanızı eksiksiz ve belirten fiyattan başka ücret ödemenize yer bırakmadan halledip size yardımcı olacaktır. Randevu talebi oluşturmak için buraya tıklayabilirsiniz.
* TAGS :

#türkiyeikamet #türkiyeikametizni #turkiyeikamet #turkiyeikametizni #ikamet #ikametizni #ikametizniuzatma #ikametrandevu #oturmaizniuzatma #oturmaizni #GöçTürk #ikametuzatma #uzatmarandevu #gocturk #yabancı #yabanci #çalışmaizni #calismaizni #eikamet #ikametbaşvuru #ikametbasvuru #göçidaresi #gocidaresi #göçidaresirandevu #gocidaresirandevu #göçidaresigenelmüdürlüğü #göçdanışmanı #yabancıkimlik

#هزینه_اقامت_ترکیه #اقامت_ترکیه #هزینه_مهاجرت_ترکیه #ترکیه #زندگی_در_ترکیه #هزینه_زندگی_در_ترکیه

147 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör