• GöçTürk

Türkiye'ye geldim, bir sonraki adım ne?

Güncelleme tarihi: 14 Oca 2020

Türkiye'de ikamet izni nasıl alınır merak ediyorsanız okumaya devam edin:

* For English click here

* برای مطالعه به فارسی اینجا کلیک کنیدTürkiye'ye temelli kalmak üzere geldiniz. Bir sonraki adım, ikamet izni (diğer adıyla oturma izni) için başvuru yapmanızdır. Çünkü vize/vize muafiyet süreniz geçerse ve ikamet başvurusu yapmadıysanız ulkeyi terk etmek zorunda kalacaksınız aksi takdirde kaçak durumuna düşeceksiniz.

İkamet (oturma) izni başvurusu yapmak için de Randevu almak gerekmektedir. Peki bu randevu nasıl alınır? Hangi vize türü size uygun? Gereken evraklar ne? Süreç neleri kapsıyor? Nelere dikkat edilmeli? Bunlara Sigorta, vergi ve maliyetlerin ödenmesini de ekleyince haklı olarak bir çok yabancıya karışık bir süreç gelebilir.
Randevu başvurunuzu oluşturmak için detaylarda kaybolmadan GöçTürk'ü aramanız yeterli.Halbuki her iş gibi, oturma/ikamet ve göç işlemlerinde de en kolay ve en doğru yol, işi bilen kişilere danışmak, onlardan yardım almaktır.


Eksik evraklı bir dosya, yalnış seçilmiş başvuru türü vs. sadece maliyet açısından size sorun yaratmakla kalmaz, BAŞVURUNUZUN REDDE DÜŞMESİ VE ULKEYİ TERK ETME TEHLİKESİ ile karşı karşıya kalabilirsiniz!


Peki GöçTürk nasıl yardımcı oluyor?

GöçTürk sizi hiç yormadan Randevu ve sigortanızı almakla beraber, ödemelerinizi yapıp ikamet (oturma) izni başvuru dosyanızı eksiksiz bir şekilde hazırlıyor. Sonra isterseniz GöçTürk ofisini ziyaret ederek dosyanızı elden alıyorsunuz veya tercih ederseniz dosyanız Türkiye'nin neresinde yaşıyorsanız, adresinize yollanıyor: İkamet (oturma) izni randevu formu

27 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör