• GöçTürk

Türkiye'de ev satın almalı mıyım?

Güncelleme tarihi: 14 Oca 2020

Bir yabancı olarak Türkiye'de ev satın almak iyi bir fikir mi? İkamet (oturma) izni için bir faydası olacak mı? Vatandaşlık kazanmaya yardımcı oluyor mu?

* For English click here

* برای مطالعه به فارسی اینجا کلیک کنید


Yatırım yapmanın en kolay ve risksiz yolu ev almaktır. Çünkü aldığınız evde yaşayın yada yaşamayın, zaman içerisinde kendi değerini kaybetmez ve çoğu zaman değerine değer katılır.Yabancılar için ev satın almanın sadece yatırım açısından değil, daha uzun ikamet (oturma) izni almak ve hatta vatandaşlık kazanabilmek gibi başka avantajları da var.Herşeyden önce Türkiye'de ev satın alan yabancılara 1 değil, 2 senelik ikametler veriliyor ve ikamet uzatmaları da 2 senelik oluyor. Ayriyetten taşınmaz mal (ev gibi) sahibi olan yabancılar, 5 sene sonra vatandaşlık almak için başvuru yapabiliyorlar. (Vatandaşlık almanın şartlarını okumak için tıklayın)

İlaveten satın alınan ev, kiraya verilerek ek kazanç sağlanabilir yada tekrar satılabilir.


Bunlara ek, ''Vatandaşlık kazandıran'' evler de önemli bir konu. Vatandaşlık kazanmanın bir yolu yatırım, özellikle gayrimenkul yatırımı yapmaktır. Gayrimenkul yatırımı üzerinden vatandaşlık kazanmak için en az 250,000 Dolarlık bir ev (gayrimenkul) satın almak gerekiyor. Böylelikle 4-6 ay içerisinde Türkiye vatandaşlığı kazanılabilir.


GöçTürk Danışmanlığın Gayrimenkul departmanı, ikamet veya yatırım amaçlı ev satın almayı hedefleyen yabancılara, bütçe ve yaşam tarzlarını göz önünde bulundurarak en verimli projeleri sunuyor. Örnek projeleri görmek için buraya tıklayın.

19 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör