• GöçTürk

Kısa dönem ikamet izni uzatma ile alakalı sıkça sorulan sorular

For English click here

برای مطالعه به فارسی اینجا کلیک کنید


kısa dönem ikamet (oturma) izni uzatma
kısa dönem ikamet izni uzatma ile alakalı sıkça sorulan sorular

1.yeni kanun hangi ülke vatandaşlarını etkiliyor?

Çin, Rusya, ve OECD ülke vatandaşlarının ikamet izni uzatmaları eskisi gibi yapılmaktadır. Diğer yabancılar uzatmalarında geçerli gerekçe sunmaları gerekmetedir.2. Geçerli gerekçeden kasıt nedir?

Türkiye'de 1 seneden fazla kalmayı mantıklı ve önemli kılan gerekçe. Misal:


  • Türk vatandaşı ile evli olmak (aile ikametine geçiş)

  • Türkiye'de ev sahibi olmak

  • çalışma izni ile çalışmak

  • iş/şirket kurmak ( 6 ay içerisinde çalışma izni şartlarını yerine getirme şartıyla)

  • Türkiye'de öğrenci olarak devam etmek (yeni okul kayıtları için çıkış yapıp öğrenci vizesi ile giriş yapmaları şart koşuluyor.)

  • geçerli ikameti olan birinin bakmakla yükümlü olan aile ferdi (anne, baba, kardeş,...)3. Tömer veya Türkçe dil kursuna kaydolarak uzatma yapabilecek miyim?

HAYIR! Anca Türkiye'den çıkış yapıp Türkçe öğrenim amaçlı öğrenci vizesi alıp tekrar girişten sonra Türkçe öğrenim ikamet için başvuru yapabileceksiniz. Kurs bittikten sonra Türkiye'yi terk etmek zorundasınız.4. Tedavi gerekçesi ile uzatma yapabilir miyim?

Belirli hastalıklarda ve doktor, baş hekim ve hastane raporu olma şartıyla yapılabilir.5. Uzatma için ev satın almak istersem ne kadarlık bir ev almalıyım?

Fiyat konusunda her hangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.6. Bütün ailenin uzatması konusunda aldığım ev kimin üzerine olması gerekiyor?

Tapu sahibinin, eşi ve 18 yaştan küçük çocukların ikametleri uzatılıyor. Ortak tapularda (hisseli tapular) anca aynı aile fertleri üzerine olursa (18 yaştan büyük oğlu/kızı, anne, baba, ve kardeşler) uzatmaları kabul görülüyor.GÖÇTÜRK ikamet (oturma) izni alırken ve ikamet izni uzatmalarda, çalışma izni ve ev satın almak konusunda yanınızda.

TAGS:

#türkiyeikamet #türkiyeikametizni #turkiyeikamet #turkiyeikametizni #ikamet #ikametizni #oturmaizni #uzundönemi̇kameti̇zni #ikametuzatma #uzatmarandevu #uzundonemikamet #gocturkiye #uzundonemikamet #yabancı #yabanci #yabancısigorta #çalışmaizni #calismaizni #eikamet #ikametbaşvuru #ikametbasvuru #göçidaresi #gocidaresi #göçidaresirandevu #gocidaresirandevu #göçidaresigenelmüdürlüğü #göçdanışmanı #yabancıkimlik #vatandaşlık #vatandaslik

#اقامت_ترکیه #اقامت_ترکیه_با_کمترین_هزینه #اقامت_کاری_ترکیه #اقامت_کاری #اجازه_کار_ترکیه #اجازه_کار #مهاجرت #مهاجرت_ترکیه #مهاجرت_کاری_ترکیه #مهاجرت_به_تركيه #اقامت_موقت #اقامت_ارزان #اقامت_استانبول #ترکیه #استانبول #زندگی_در_استانبول #زندگی_در_ترکیه #اقامت_بلند_مدت_ترکیه #اقامت_دائم_ترکیه #اقامت_بلند_مدت #تمدید_اقامت #تمدید_اقامت_ترکیه

190 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör