• GöçTürk

Dolandırıcılar nasıl sizi dolandırıyorlar?

Güncelleme tarihi: 16 Eki 2019

Yabancıların belki de en yaygın sorusu '' kime güvenvebilirz? '' olabilir. Hele ki konu ikamet işlemleri ise güven en önemli konu haline geliyor.

* For English click here

* برای مطالعه به فارسی اینجا کلیک کنید

Peki randevu alırken dolandırıcıları nasıl tanıyabiliriz?


1. Herşeyden önce buna dikkat edin:


GÖÇ İDARESİ , YABANCILARA İKAMET RANDEVUSU ALMA HİZMETİ VERMİYOR

Randevunuzu kendiniz internetten yapabilirsiniz yada doğru yapılmasından emin olmak istiyorsanız küçük bir meblağ karşılığı (80 tl cıvarı) güvenli ve uzman bir danışmanlık firmasına yaptırabilirsiniz.

Bu nedenle telefonda kendini göç idaresi olarak tanıtan veya sadece randevu almak için fahiş meblâğlar talep eden firmalara kesinlikle itimad etmeyin.

2. Göç idaresine yatırılacak harçlar (vergi, vize harcı, vb.) Sadece VERGİ DAİRESİNDEN yatırılıyor. Sizden harç yatırmak için fazla para alan firmalardan mutlaka vergi dairesi makbuzların orijinalını vermesini isteyin.

3. Randevu formunuz , randevu aldığınız zaman çıkıyor. (Randevu tarihi daha sonra sms/email ile size gelebilir) firmadan hemen o gün alınmış olan randevunun PDF dosyasını veya bütün sayfaların çıktısını size göndermelerini isteyin. Vermekten imtina eden veya sadece ilk sayfayı gönderen firmalara itimad etmeyin.

GöçTürk Danışmanlık Ltd. Resmi bir şirket olarak (şirket bilgilerine sayfanın en alt bölümünden ulaşabilirsiniz) işlemlerinizi güvenilir bir şekilde sürdürmeniz için size hizmet sunuyor.

51 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör