top of page
Aerial View of Containers

Ülkenize veya istediğiniz ülkeye
Türkiye'den   
Ürün İthalatı

Türkiye, hem Doğu ile Batı arasında bir köprü görevi gören stratejik konumu gereği, hem de yerli üretimi artırırken, hammadde ihracatının azaltılması ve özel sektörün geliştirmesi gibi ekonomik politikaları nedeniyle son yıllarda cazip bir ithalat noktası haline gelmiştır. Türkiye'nin 2019 yılı sonu itibarıyla ihracatı 169 milyar doları aştı ve Avrupa, 93 milyar dolarlık ithalatıyla Türk malları için en büyük pazar oldu. Bunu 44 milyar dolarla Asya ve 12 milyar dolarla Amerika takip ediyor.


Aşağıdaki tabloda, en önemli ihracat destinasyonlarından bazılarına Türk ihracatının miktarını görebilirsiniz:

Almanya 15.3 İngiltere 10 Fransa 7.2 İsp
Avrupa
Asya
Amerika

Almanya  15.3

İngiltere      10

Fransa       7.2

İspanya     7.5

Hollanda   5.3

Belçika         3

Romanya      4

Polonya        3

Yunanistan    2

İsrail            4

Arabistan  3.3

Katar           4

BAE          3.3

Mısır            3

Karadeniz Ülkeleri 19

Afrika   12

* Rakamlar Milyar Dolar bazındadır.

 

Yerli üretim ve Türk malların ihracatının yanı sıra, Türkiye yabancı mallar için de transit liman rolünü üstlenmiş durumdadır. Öyle ki Alibaba ve Amazon gibi büyük şirketler yeni İstanbul havalimanının depo hacminin %70'inden fazlasını kiralamış bulunuyorlar.

 

Öte yandan, Türkiye'deki üretimin düşük maliyetli olması ve de bir çok ihracat destinasyonlarına kolay erişimi nedeni ile, Xiaomi ve Samsung dahil büyük markalar, ürünlerinin sadece montajını değil, tüm üretim aşamalarını Türk fabrikalarına emanet ediyorlar.

Siz de GöçTürk yardımıyla bu kervanda yerinizi alabilir ve arzu ettiğiniz ürünün ithalatını güvenilir bir şekilde gerçekleştire bilirsiniz. 

map%20export_edited.jpg

Türkiye'den ürün ithalatında
GöçTürk'ün Rolü

GöçTürk, farklı alanlarda faaliyet gösteren Türk imalatçı ve tedarikçiler ile işbirliği yaparak, sizi güvenilir ve kaliteli bir satıcı bulma endişesinden kurtarır ve ürünlerin istenilen gümrüğe varmasına kadar tüm adımları sizin tarafınızdan üstlenir. Kısacası GöçTürk, sizin fiziken hazır bulunmanıza ve doğrudan yönetiminize gerek kalmadan, baştan sona kadar tüm ithalat sürecini özenle üstlenir. Bu şekilde enerji ve zamanınızdan tasarrüf ettiğiniz gibi, yalnış/ kalitesiz ürün yada güvenilmez tedarikçi ile karşı karşıya kalmak gibi yalnışları da önlemiş oluyorsunuz.

 

GöçTürk, ülkenize ithalatını planladığınız ürünün özelliklerini inceledikten sonra, istenilen kalite, bütçe, pazardaki rekabet durumu ve mevcut olan benzer yerli veya ithal ürünleri göz önünde bulundurarak, önerilen profile uyan en uygun üretici/tedarikçiyi sizin için seçip, görüşmeler yapar. Gerekirse numune gönderir, kalite tarafınızdan onayladıktan ve ürüne karar verildiğinden sonra istenilen gümrüğe ihracatının gerektirdiği tüm izinler ve prosedürleri gerçekleştiriyor.

SÜREÇ

NASIL İŞLİYOR

*Detaylar için her kareye tıklayın

Businesswoman on Phone

        GÖÇTÜRK'LE

      İLK GÖRÜŞME ...

GöçTürk, emaili inceleyerek geri dönüş sağlayıp temin ve ihracatı hakkında bilgilendirme yapar ve izlenecek yol hakkında konuşulur.

Counting Boxes

                            TESLİMAT

Müşteri veya sizin bulunduğunuz ülkeye teslim etmek üzere nakliyat yapılır.

Pile of Boxes

  TEMİN VE İHRACATA  HAZIRLIK ...

Ürün temini sağlanır ve Paketleme, Sigorta, Proforma gibi ihracat için hazırlıklar yapılır.

Handshake 1

 ANLAŞMA     

VE SİPARİŞ ...

Piyasadaki mevcut ürünler araştırılır ve fiyat teklifi hazırlanır.

Anlaşmadan sonra sipariş kaydı gerçekleşir.

Laptop Work

                           ÜRÜN

İTHALAT TALEBİ ...

Yatırımcı hangi kategoride, ne tarz ürünlerin ithalatını arzu eder, zaman ve bütçe aralığı, istekleri ve önem verdiği noktaları, email üzerinden GöçTürk'e iletir.

bottom of page